InTeco Value Within - metodyka i projekty optymalizacyjne
InTeco Value Within - metodyka i projekty optymalizacyjne
Partnerskie relacje oparte na wiarygodności i zaufaniu
Partnerskie relacje oparte na wiarygodności i zaufaniu

Wirtualizacja

Specjaliści firmy Inteco Business Solutions Sp. z o.o. posiadają kompetencje aby wdrażać kompleksowe rozwiązania w zakresie wirtualizacji VMware. Nasze doświadczenie jest poparte certyfikowanym partnerstwem z obszaru „Solution Provider”.

Wirtualizacja to optymalizacja kosztów infrastruktury IT. Dzięki wirtualizacji możemy racjonalnie gospodarować zasobami sprzętowymi. Technologia ta pozwala na uruchomienie na jednym fizycznym serwerze wiele instancji serwerów wirtualnych. Możemy w pełnym zakresie dzielić zasoby tej fizycznej maszyny według naszego uznania lub na przykład wymagań jakiejś aplikacji. Nie stanowi problemu, aby każdej z maszyn wirtualnych przydzielić własne zasoby pamięci RAM, procesor czy jedną bądź wiele kart sieciowych. Jeśli dodamy do tego możliwość dodawania zasobów online, także dyskowych, bezprzerwowe migracje maszyn pomiędzy serwerami, macierzami dyskowymi a nawet serwerowniami, nieograniczone wręcz możliwości automatyzacji i współpracy z wieloma rozwiązaniami na rynku, wtedy zobaczymy prawdziwy potencjał tej technologii.  To dopiero początek tego, co możemy uzyskać decydując się na wirtualizację. 

 

Serwery wirtualne to dla firmy niższe koszty zakupu sprzętu, energii oraz zarządzania, większa elastyczność i lepsze wykorzystanie zasobów. 


Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu całą gamę usług, są to między innymi:

- projektowanie od podstaw środowisk wirtualnych;

- instalacja i konfiguracja oprogramowania VMware;

- monitorowanie wydajności;

- optymalizacja konfiguracji środowiska wirtualnego;

- kompleksowe wdrożenie rozwiązań wysokiej dostępności oraz backupu;

- wirtualizacja desktopów, rozwiązania terminalowe oraz wirtualizacja aplikacji;

- migracje i aktualizacje środowisk wirtualnych;

- migracje - P2V (ang. physical to virtual) - środowisk fizycznych do wirtualnych;

- konsolidacja infrastruktury sprzętowej;

- dostawa oraz wdrażanie serwerów kasetowych typu blade różnych producentów;

- zaawansowane konfiguracje w oparciu o różne technologie i specyficzne wymagania klienta.

 

 

Oferujemy kompleksowe doradztwo i prowadzenie projektu. Zapewniamy Państwu pomoc w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego rozwiązania. Doradzimy w kwestiach wyboru rodzaju licencji, przeprowadzimy wdrożenie wraz z dostarczeniem sprzętu, stworzymy pełną dokumentację. Wyróżniamy się tym, że słuchamy i dokładamy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas projekty były szytę na miarę oraz idealnie i realnie dopasowane do potrzeb.